0

Doprovodný program 2019

Letos se pod tématem „Velké cesty“ v rámci doprovodných programů objeví:

dobrodruh Dan Přibáň
a jeho Trabanti

V roce 2006 dostala parta lidí kolem cestovatele Dana Přibáně „skvělý nápad“: POJEDEME LAND ROVEREM DO AFRIKY! Protože ale neměli landrover, rozhodli se jet trabantem. V roce 2012 se rozhodli přibrat do posádky „další cvoky“ ze zahraničí a v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků s dvěma trabanty, polským fiátkem o výkonu 23 koní a Jawou 250 z roku 1957 přejet 20.000 km Jižní Amerikou.

cestovatelé Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha
(Expedice Zikmund 100)

Dva cestovatelé a rodáci ze západočeských Plas Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek v roce 2018 absolvovali expedici, kterou vzdali hold Jiřímu Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi. Za necelých deset měsíců zdolali 130.000 km, navštívili 32 zemí a zmapovali, jak se změnila místa, která slavná dvojice dokumentovala skoro šedesát let před nimi. Projekt „Zikmund100“ zakončili výstavou věnovanou ke 100. narozeninám Miroslava Zikmunda, vzniká kniha a dokument.

dakarista Martin Macík Jr.
z teamu Big Shock Racing

Martin Macík Jr. je pilotem kamionu na Dakaru, nejnáročnějším motoristickém závodu na světě. Poprvé stál na startu v roce 2013, o pět let později ve svých 28 letech dojel na 5. místě. S týmem Big Shock Racing také každoročně absolvuje několik evropských dálkových závodů, vyhrál Rallye du Maroc, Baja Poland, El Chott Rallye du Tunisia, Baja Drawsko nebo Hungarian Baja, druhé místo má z Baja Aragon.

Tomáš Vejmola s Tuk Tukem

Dobrodruh Tomáš Vejmola („Tomík na cestách“) si v Bangkoku pořídil oblíbené taxikářské vozítko tuk-tuk a z Thajska se v něm vrátil do Hranic na Moravě. Ujel 13.000 km, přesně za rok a den po neuvěřitelných zážitcích dorazil domů a dnes i se svým vozítkem objíždí republiku, kde lidi v tuk-tuku vozí, vypráví svůj příběh, inspiruje a hlavně baví.